KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16066082

nr 1606 6082

Einar Rosén

(1910-1998), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -43, "Blommande Hibiscus". Olja på pannå, 44x29 cm, yttermått inklusive ram: 56x40 cm

Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

måndag 18 mars 2024
kl 20:52:18

Einar Rosén

Läs mer om Einar Rosén